ESKİ 45'LİKLER Ankara Kent Orkestrası

Ankara Kent Orkestrası'nın, 2009 yılında, Sevda-Cenap And Vakfı tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde yer aldığı, 'Eski 45'likler' temalı arşiv konserini, online açık sahneniz Myopenstage.com'da, ücretsiz izleyebilirsiniz. Şef Kemal Günüç yönetimindeki 21 müzisyenden oluşan orkestra, festival konserinin solistleri Nur Yoldaş, Ercan Turgut, Banu Kırbağ, Elif Tecer, saksofonist Mehmet Erdemli'nin düzenlemeleri ile müzikseverlere nostaljik bir konser sunuyor.
Available for online viewing. CD or DVD not present.
0,00 ₺

Eski 45'likler 

 

Ankara Kent Orkestrası'nın, 2009 yılında, Sevda-Cenap And Vakfı tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde yer aldığı, 'Eski 45'likler' temalı arşiv konserini, online açık sahneniz Myopenstage.com'da, ücretsiz izleyebilirsiniz.   

 

Şef Kemal Günüç yönetimindeki 21 müzisyenden oluşan orkestra, festival konserinin solistleri Nur Yoldaş, Ercan Turgut, Banu Kırbağ, Elif Tecer, saksofonist Mehmet Erdemli'nin düzenlemeleri ile müzikseverlere nostaljik bir konser sunuyor. 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Tarihi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası; İlk olarak Belediye Bandosu adı altında kurulan, 1985 yılında sanatçı statüsüne geçerek evrensel değerlerdeki çok sesli müzik eserlerinin seslendirilmesi, Türk bestecilerin çok sesli yapıtlarının yurt içinde ve dışında tanıtılmasına katkıda bulunması,konserler vererek  geniş kitlelere ulaşması amacıyla kurulmuştur.

Orkestranın; bütün bir yıla yayılan konser programının yanı sıra, çağdaş çok sesli müzik yapıtlarının pop ve jazz türünden özgün örneklerininde sunulduğu konserler zinciri yurt içinde ve yurt dışında bir çok kez sahnelenmiştir. Her sene üniversitelerin şenliklerine ve etkinliklerine de katılan orkestra, çeşitli açık hava konserleri ile Ankaralı müzikseverlerle buluşmaktadır.

Yurt içinde Birçok şehirde başarılı konser performanslarına imza atan orkestramız; aynı zamanda 2003-2007 ve 2010 yıllarında Yunanistan, 2005 yılında Bulgaristan ve yine 2007 yılında Güney Kore’de düzenlenen Uluslararası festivallere katılıp ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.

Orkestranın Ankara ezgilerinden oluşan ‘’Folk Jazz’’ ve ‘’Derin Köklerin Türküleri’’ adlı iki de albümü bulunmaktadır.

Orkestra ; 31 kişilik müzisyen kadrosuyla ve  davet ettiği değerli müzisyen ve sanatçılarla beraber, büyük sahne gösterilerini de, birbirinden farklı temalarda organize ederek, Ankaralı izleyicilerle buluşturmaktadır. 

You can watch these Events by purchasing this Ticket
Customers who bought this item also bought

HERMAN ile RİTM & DAVUL SOHBETLERİ I Konuk: Erhan Seçkin

HERMAN ile RİTM & DAVUL SOHBETLERİ I Konuk: Erhan Seçkin Herman Artuç'un bu haftaki konuğu, piyanist bir annenin çocuğu olarak Ankara'da dünyaya gelen, 1988 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Vurmalı Çalgıları Bölümü'nde davulcu Philippe Garcia ve timpanist Haşim Yedican'ın öğrencisi olma şansını yakalayan, 1998 yılında girdiği İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde halen vurmalı çalgılar şefi olarak görevine devam eden, klasik müzik kariyeri dışında, Türkiye'de ve dünyada caz, fusion, latin, pop, funk tarzlarında ünlü birçok isme( Aydin Esen, Emma Chaplin, Keisa Brown, Kerem Gorsev, Genco Ari, Aşkin Arsunan, Atilla Şereftug, Ricci Benson, Sertab Erener, Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Garo Mafyan, Okay Temiz, Atilla Ozdemiroglu…) davullarıyla ustalıkla eşlik eden timpanist ve davulcu Erhan Seçkin. İstanbul'daki davulculuk kariyerine Demir Demirkan'ın davetiyle, Sertap Erener'in orkestrasında başlayan Seçkin'in, usta müzisyen Atilla Özdemiroğlu ile İstanbul Gelişim Orkestrası'ndaki anılarına, yazdığı “Hayatin İçinden” isimli 2 perdelik bale müziğinin Kültür Bakanlığı repertuarina girip, 3 sezon oynamasının hikayesinden, yurt içi ve yurt dışında konserler vermeye devam ettikleri, Önder Focan ve Şallıel Kardeşlerle birlikte çaldıkları “Funkbook” isimli caz projesine, ritmin ve müziğin fiziğine dair düşünceleri, şarkıcı Seda Mete ile mutlu evlilikleri, evlerini paylaştıkları hayvan dostları, My Open Stage'de yer alacak davul eğitim ve performans videolarına, samimi bir müzik sohbeti sizleri bekliyor. ▶️ '' Hemen Myopenstage.com'a üye olun, online canlı ve arşivden konser, tiyatro, dans, opera performanslarını, temel, orta, ileri seviye ve masterclass enstrüman eğitim videolarını, tablet, bilgisayar, akıllı tv ve cep telefonunuzdan, sınırsız ve engelsiz izleyin...'' ▶️
0,00 ₺

İSTANBUL'UN GÖZLERİ MAHMUR Dilek Türker & Tiyatro Ayna

İstanbul’un dününü, bugününü ve gönlümüzdeki yarınını konu alan “İSTANBUL’UN GÖZLERİ MAHMUR, içinde hem gerçek İstanbul estetiği hem de umut barındırıyor. 1900’lü yıllarda başlayıp, Cumhuriyet sonrası döneme hatta günümüze kadarki İstanbul’u ve bu şehrin insanını konu olan müzikli oyun, hem dramatik hem mizahi örgüsü ile tam da bu şehri anlatıyor.
5,00 ₺